Trailers / 2018 DISCOVERY CAR HAULER T10179
SOLD
This one is sold, but check out these other trailers in 544!
This is a Used 32' 2018 Other CAR HAULER. Offered at our 544 location, this trailer totes a 12000 GVWR and 6000 GAWR.
Want more details?
While we accept cash, all major credit cards, business checks and wire transfers, we also have financing options! Finance through one of our financing partners here.
Lawrence Motorsports 544
Car / Racing Trailer, Car Hauler, Cargo / Enclosed Trailer
$13,499
$11,500
$1,999
Quick Specs
| Location: | Aurora, IN |
| Price: | |
| Stock Number: | T10179 |
| Trailer Type: | Car / Racing Trailer, Car Hauler, Cargo / Enclosed Trailer |
| Length x Width: | 32' 384" x 8.5' 102" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 12000 lbs |
| Condition: | Used |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 12000 lbs |
| GAWR: | 6000 lbs |
| Length: | 32' 384" |
| Width: | 8.5' 102" |
| Total Height: | -3' -36" |
Options
| Hitch Type: | Bumper Pull |
| Coupler Size: | 2-5/16" |
| Jack: | 5K |
| Frame Type: | Steel |
| Tail: | Beavertail |
| Ramp: | Ramp Rear Door |
Trailer Information
| VIN: | 7G1BE3222JE001882 |
| Stock Number: | T10179 |
| Year: | 2018 |
| Make: | DISCOVERY |
| Model: | CAR HAULER |
Find out more
Enter your contact information below and we will get back to you to answer any questions you may have!
















