Trailers / 2026 CARGO MATE 6X12 CARGO TRAILER
SOLD
This one is sold, but check out these other trailers in 544!
This is a New 12' 2026 Other EHW612SA-24. Offered at our 544 location, this trailer totes a GVWR and GAWR.
Want more details?
THIS UNIT IS NOT YOUR STANDARD CARGO TRAILER. SHE HAS SOME OPTIONS/UPGRADES……
.080 Composte exterior skin (so no wavy sides like most you see)
Extra Interior Height
Rear spoiler over ramp rear door
While we accept cash, all major credit cards, business checks and wire transfers, we also have financing options! Finance through one of our financing partners here.
Lawrence Motorsports 544
Cargo / Enclosed Trailer
$5,699
$4,999
$791
Quick Specs
| Location: | Aurora, IN |
| Price: | |
| Stock Number: | T124335 |
| Trailer Type: | Cargo / Enclosed Trailer |
| Length x Width: | 12' 144" x 6' 72" |
| Axles: | 2 |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| Length: | 12' 144" |
| Width: | 6' 72" |
| Interior Height: | 7' 84" |
Options
| Hitch Type: | Bumper Pull |
| Coupler Size: | 2" |
| Jack: | 2K |
| Frame Type: | Steel |
| Tail: | None |
| Ramp: | Rear Ramp Door |
Trailer Information
| VIN: | 5NHUEH215TW124335 |
| Stock Number: | T124335 |
| Year: | 2026 |
| Make: | CARGO MATE |
| Model: | EHW612SA-24 |
| Warranty: | 3 years |
Find out more
Enter your contact information below and we will get back to you to answer any questions you may have!













