Trailers / 2026 HAULMARK 48′ GOOSENECK T438389
This is a New 48' 2026 Haulmark 48' GOOSENECK. Offered at our 11777 location, this trailer totes a 21000 GVWR and 7000 GAWR.
Want more details?
While we accept cash, all major credit cards, business checks and wire transfers, we also have financing options! Finance through one of our financing partners here.
Lawrence Motorsports 11777
Car / Racing Trailer, Car Hauler, Full Bathroom
MSRP: $77,850$72,500Sale PriceSave $5,350!Other Pricing Options:Price$77,850
Quick Specs
| Location: | Maple St (overflow lot) |
| Stock Number: | T438389 |
| Trailer Type: | Car / Racing Trailer, Car Hauler, Full Bathroom |
| Color: | WHITE |
| Length x Width: | 48' 576" x 8.5' 102" |
| Axles: | 3 |
| GVWR: | 21000 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 3 |
| GVWR: | 21000 lbs |
| GAWR: | 7000 lbs |
| Length: | 48' 576" |
| Width: | 8.5' 102" |
Options
| Hitch Type: | Gooseneck Hitch |
| Frame Type: | Steel |
| Tail: | Beavertail |
Additional Information
| VIN: | 7V0H24836TB438389 |
| Stock Number: | T438389 |
| Year: | 2026 |
| Make: | Haulmark |
| Model: | 48' GOOSENECK |
























